pondelok 25. januára 2016

Plesová sezóna

Ahojte!

Začala sa nám tohtoročná plesová sezóna. Každoročne ju otvára Ples v Opere a ako vždy som sa kochala krásnym róbam prítomných dám. Musím sa ale priznať, že tento rok ma žiadne šaty neohúrili natoľko, že by som nad nimi ochkala. Jednoducho šaty od Lukáša Kimličku z roku 2014, ktoré navrhol pre  Alenu Pallovú sú skvost a žiadne ich od vtedy neprekonali.   
 
Sama som bola na plese iba raz a aj to bol dedinský ples, takže dúfam, že jedného dňa sa mi podarí zúčastniť aj niečo veľkolepejšieho. Ples v Opere to ale určite nebude :-) Ak by som však na nejaký šla, určite by som sa som siahla po šatách z požičovne, kde vám k nim doladia aj všetky šperky, kabelku a prípadne aj nejaký kožúšok či bolerko a jedinou starosťou ostanú už len topánky. Minulý rok som tu mala pre vás špeciál ohľadne spoločenských šiat a určite by som sa vážne zamýšľala nad bielymi, ktoré mi vyrazili dych. Trošku vám ich pripomeniem. Sú zo svadobného salónu Innessa a sú sexi rafinované :-)
   
Tie v strede

 
 Poďme späť k plesovej téme a líčeniu. Nedávno som vám na mojom FB prezradila, že sa mi podarilo nadviazať spoluprácu s eshopom Elnino.sk, z čoho mám veľkú radosť. A keďže máme plesovú sezónu, zopár produktov, ktoré nám do tohto obdobia pasujú, som si vybrala na zrecenzovanie.
 
 Čo sa týka líčenia, sama by som si naň asi netrúfla, pokiaľ by išlo o výnimočnejší ples. Ak by to bolo ale niečo na štýl dedinského plesu, zvládla by som to aj sama. Vždy však treba myslieť na typ pleti, aký máme a použiť produkty, na ktoré sa môžeme spoľahnúť. Okrem toho, vždy sa treba rozhodnúť, či chceme výrazné oči alebo pery a tomu líčenie aj prispôsobiť, aby sme neboli zmaľované ako marfuša :-)
 
 
 Ja vždy samotné líčenie začínam očami. Mám extra mastné viečka, na ktorých mi žiadne tiene nechcú držať a rýchlo sa mi zlejú do ohybu, preto báza je pre mňa nevyhnutnosť. Ja som sa pe tentokrát rozhodla pre neutrálne očné tiene a to tiene Astor Color Vision Eye Shadow Palette v odtieni 110 Luxury. Nájdete ich tu. Značku Astor mám rada a ich špirály a púder či masielka na pery zbožňujem.
 
 
 
 
Ide o kombináciu 4 očných tieňov, 2 tmavších hnedých a 2 svetlejších s drobnými trblietkami na rozjasnenie. Samotné tiene sú dobre pigmentované, neprášia, neopadávajú pod oko a celkom dobre aj držia. Krásne sa s nimi pracuje a dá sa s nimi vytvoriť pekné neutrálne líčenie.
 
 
Okrem toho to balenie je maličké, šikovné, vhodné do každej kabelky. Pri ich cene 2,32 Eur sú jednoducho skvelým kúskom, ktorý vás nesklame a pokiaľ túžite po inom farebnom prevedení, v ponuke Elnino nájdete tieto tiene v 4 farebných prevedeniach.
 
Takže, oči by sme mali nalíčené, ešte pridáme maskaru, linku, upravíme obočie, nalepíme umelé riasy a vrháme sa na tvár. Čo sa týka mojej pleti, je mastná a problematická, takže si to vyžaduje super korektor a make up na zakrytie týchto nedostatkov a púder na zafixovanie. Keďže však chceme, aby nám make up vydržal celý večer, použila by som aj primer. 
 
A keďže tých nedostatkov na pleti mám v poslednom čase akosi veľa, rozhodla som sa vyskúšať Max Factor Pan Stick Rich Creamy Foundation make-up v odtieni 12 True Beige. I keď ide o make up, neviem si predstaviť, že by som ho tak používala, pre mňa je to jednoducho super krycí korektor.
 
  
 
Ide o vysúvací produkt v tyčinke, ktorý ak používate ako korektor, musí vám vydržať neskutočne dlho. Ja mám pocit, že z neho snáď neubúda. Odtieň 12 je pekne svetlý a prirovnala by som ho k 010 Catrice Camouflage. Avšak na rozdiel od Catrice je trošičku krémovejší, lepšie sa zapracováva pod očné okolie, nevysušuje ho, nezvýrazňuje vrásky ani suché miesta na pleti. Navyše nemusím doň hrabať prstom a dolovať v kalíšku, ale krásne sa aplikuje či už štetcom, prstom aleobo priamo z obalu, podľa toho, kam ho chcete použiť.
 
 
 
 Jediná nevýhoda je balenie, to je väčšie než pri Catrice, ale zase je ho 3x viac. Čo sa týka krytia, je úžasné. Nedokonalosti na pleti či kruhy pod očami miznú mávnutím čarovného prútika a po zapudrovaní sú kryté celý deň bez toho, že by sa zlievali, zvýrazňovali suché miesta či vrásky. Jednoducho skvelý produkt za úžasnú cenu, ktorý nájdete na Elnino za  5,11 Eur, ktorý sa rozhodne oplatí vyskúšať.
 
Takže nedostatky máme skryté, nanesieme make up, zafixujeme, vykontúrujeme tvár bronzérom, nanesieme lícenku, zvýrazňovač a už nám ostavajú iba pery.
 
Čo sa týka pier, pre dnešok som sa rozhodla pre niečo výraznejšie. Oči máme jemné, neutrálne, tak sa môžeme trošku vyblázniť na perách. Udalosť ako ples si žiada niečo, čo nám na nich dlho vydrží, zvládne jedlo, pitie a nemusíme sa báť a stále kontrolovať, kde sa rúž nachádza. V ponuke sú rôzne dlhotrvajúce rúže a ja som tentokrát siahla po Rimmel London Provocalips 16h Lip Colour v odtieni 310 Little Minx. Oficiálne je označovaný ako lesk na pery, ale podľa mňa je to dkôr dlhotrvajúci rúž.  Nájdete ho tu
 
                                                 
 
 
Produkt sa skladá z dvoch častí. V jednej je samotný lesk/rúž, ktorý nanesiete ako prvý a necháte zaschnúťa potom ho pretriete leskom z druhej časti. Mne sa páčia v poslednom čase matné pery, takže tú lesklú časť som veľmi nevyužívala. Samotný produkt je skvele sýto pigmentovaný, je to krásna ružová farba. Po aplikácii jemne lepí, ale treba chvíľu vydržať, kým na perách zaschne. Potom však drží a aj keď pijete či jete, drží stále ako pribitý. Toto je prvý produkt, ktorý sa mi neotlačil na šálku a veselo som pila, koľko som chcela. 
  
 
Čo sa týka tých 16 hodín, tu som trochu skeptická. Ja mám nielen problematické mastné viečka, ale aj pery. Jednoducho, mne na spodnej pery od stredu produkty na pery rýchlo miznú a neviem čo s tým. Čo sa týka tohto zázraku od Rimmel, vydržal nedotknutých 3-4 hodiny a potom sa mi začal vytrácať na dolnej pere od stredu. Na hornej držal ako pribitý naďalej. Ale verí tomu, že niekomu inému vydrží nedoknutý oveľa dlhšie. Nezalieza extrémne do vrások, ani ich nezvýraňuje. Jemný pocit vysušených pier tu je, ale to je typické pre všetky tieto dhotrvajúce produkty. A ak si myslíte, že ho odlíčite micelárkou, musím vás sklamať. Toto si vyžaduje na odlíčenie dvojfázový odličovač.
Tento výrobok zoženiete na Elnino za 2,80 Eur a škoda, že na výber nie je z viacerých farieb.   
 
A na záver tu mám pre vás s týmito 3 pomocníkmi líčenie. Nie je to síce plesové líčenie, ale aj tak sa mi páči.
 
 
 Samozrejme, nie som žiadny vizážistický guru, ale pouhý samouk :-)
 
Ďakujem Elnino.sk za poskytnutie výrobkov na zrecenzovanie.
 
A čo vy? Oslovil vás nejaký dnešný výrobok? Chystáte sa na ples?
 
 
 
 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára