nedeľa 25. septembra 2016

Clarins a Maybelline - dvaja šikovný pomocníci nielen k vode

Ahojte!

Leto je už nenávratne preč a aj keď som si ho predĺžila vďaka dovolenke v zahraničí, asi mi ho už späť nič nevráti. V dnešnom článku by som vám chcela ukázať dva výrobky zo stránky Elnino, ktoré so mnou putovali na dovolenku a ktoré boli mojimi každodennými pomocníkmi. Ich výhodou je, že sú super nielen na leto, ale i počas iných ročných období. Nebudem to už dlhšie naťahovať a poďme si ich bližšie predstaviť. Clarins Sun Control Stick SPF30 For Sun-Sensitive Areas - Ochranný balzam SPF 30

Tento rok sa moja zbierka výrobkov na opaľovanie rozšírila o nové značky ako Astrid a Ziaja, ale stále mi v tej mojej zbierke niečo chýbalo. Až som prišla na to čo! Veď ja nemám poriadny balzam na pery s ochranou proti slniečku. A tak som na stránke Elnino  chvíľu popátrala a našla som víťaza - Clarins Sun Control Stick SPF30 For Sun-Sensitive Areas. Ide o ochranný balzam pre citlivú pleť s SPF 30, ktorý chráni pokožku pred slnečným žiarením. Keďže som od značky Clarins ešte žiadny výrobok neskúšala, bola som rada, že sa moja zbierka rozšíri aj o túto značku a na jeho testovanie som sa veľmi tešila. A myslím si, že lepšie podmienky,než je dovolenka pri mori, som si na testovanie nemohla priať :-)

Clarins ochranný balzam sa nachádza v plastovom obale krásnej letnej žltej farby, takže ho ihneď medzi kopou vecí na pláž nájdete. Je o niečo väčší než typické balzamy na pery a má hmotnosť 8g. Po jeho otvorení na jeho povrchu nájdete ešte plastový ochranný kryt a pod ním už samotný balzam. Tu sa trošku pozastavím pri balení. Priateľ mi kládol na srdce, aby som vás nezabudla upozorniť na jednu vec. Aby ten ochranný kryt na povrchu balzamu lepšie držal, je okraj balenia samotného balzamu mierne vypuklí a tieto hrany sú trošičku ostrejšie. Pokiaľ si to nevšimnete a nanášate balzam niekomu inému môže sa stať, že ho trošku poškriabete, preto pri takejto aplikácii si ho viac vysuňte z obalu. Nebojte, je dosť tuhý, nehrozí, že by sa zlomil.Z hľadiska funkčnosti funguje ako typická vysúvacia tyčinka, stačí pootočiť koliečkom v jeho spodnej časti.
Samotný balzam je bielej farby a má hustejšiu konzistenciu a veľmi príjemnú vôňu. Ani vplyvom tepla sa nezačne topiť, tuhú konzistenciu si stále zachováva. Čo ma na ňom ale najviac nadchlo, je jeho využitie. Ja som ho síce primárne používala na pery, ale dá sa aplikovať aj na iné citlivé partie ako nos, uši či okolie očí, na ktoré častokrát pri opaľovaní zabúdame.
Pri aplikácii zanecháva na perách jemný biely ochranný film, ktorý však nie je nejak extra viditeľný. Keďže je hutnejší, treba ním pery niekoľkokrát pretrieť kým docielite požadovanú ochranu a hydratáciu. Pery sú vďaka nemu hydratované a chránené pred slniečkom. Odporúča sa ho aplikovať podľa potreby.


Tento malý pomocník je teda vhodný nielen k vode, ale aj napr. pri lyžovaní či na turistike. Nesmieme zabúdať, že slniečko je ostré nielen v lete, ale aj v zime má svoju intenzitu a i počas zimy sa nám môže stať, že sa spálime. Preto je fajn mať takéhoto pomocníka vždy pri sebe a podľa potreby aplikovať na citlivé miesta a nezabúdať na pery, uši, nos či okolie očí, ktoré si tiež vyžadujú našu starostlivosť. Ja som s výrobkom Clarins Sun Control Stick SPF30 For Sun-Sensitive Areas veľmi spokojná a na stránkach Elnina ho nájdete za cenu 5,51 Eur, čo je podľa mňa naozaj super cena vzhľadom k jeho kvalite.


Maybelline Mascara The Falsies Black Drama Waterproof riasenka

V moje zbierke dekoratívnej kozmetiky vodeodolné výrobky nenájdete. Nikdy som po nich nejak netúžila a vždy som si vystačila s bežnou dekoratívkou. Vodeodolnú maskaru či linky som mala nanesené len vizážistami pri nejakých foteniach alebo pri líčení na spoločenskú udalosť. Tento rok som si ale povedala, že by sa mi zišla aspoň vodeodolná riasenka. V lete pri vode si nepotrpím na líčenie, ale mať zvýraznené aspoň riasy nie je nikdy na škodu. A tiež som bola zvedavá, či označenie vodeodolná je naozaj pravdivé a či výrobok spĺňa, čo sľubuje. Na testovanie som si vybrala Maybelline Mascara The Falsies Black Drama Waterproof riasenku,pretože od značky Maybelline som toho veľa neskúšala, ale svojimi riasenkami je táto značka dosť preslávená. Podrobila som ju testovaniu v bazéne, v mori, pri opaľovaní na slnku i pri vyronení slzy a tu sú moje dojmy z nej.
Maybelline Mascara The Falsies Black Drama Waterproof riasenka sa nachádza v plastovom obale fialovej farby s čiernym popisom. To balenie mi pripadá bežné, nič extra luxusné. Riasenka má objem 8,5 ml a sľubuje dramatický pohľad očí. Kefka ma mierne prehnutý tvar a aj dĺžka štetín je tomu prispôsobená. Tie v strede sú najdlhšie a smerom do strán sa skracujú. Farba je naozaj čierna a riasy dokáže krásne zvýrazniť. Konzistencia je od začiatku stredne tekutá, najskôr mi prišla ako trochu vyschnutá, ale ona asi taká má byť, lebo sa s ňou dobre pracuje a riasy dobre zafarbuje. Pri aplikácii sa neotláča ale potrebuje chvílu, aby zaschla a potom už drží ako pribitá.
Táto riasenka sľubuje dokonalé natočenie a oddelenie rias a ja musím súhlasiť. Riasy sú po použití krásne oddelené, natočené, zvýraznené, predĺžené a majú aj objem. Sem tam trošku zlepuje, ale to jej odpustím.


Vodeodolné zloženie zaručuje dlhú výdrž a na toto som bola najviac zvedavá. Testovala som ju v domácich podmienkach, kedy som si tvár ponorila do vody a čakala, čo sa s riasenkou stane. Ostala na svojom mieste, nerozmazala sa. Následne som ju testovala pri plávaní v bazéne a pri spúšťaní sa na tobogáne. Opäť to zvládla na výbornú, ako aj kúpanie v mori. Jediná vec, ktorá ju dokázala ohroziť bol výrobok na opaľovanie, ktorý som nanášala na tvár. Tým, že som používala na opaľovanie oleje a tvár sa pri slnení potí sa stalo, že to riasenku na spodných riasach trošku rozpustilo a vytvorila mi pod spodnými riasami čiernu čiaru, vrchné boli stále dokonalo nalíčené.

Myslím si, že táto riasenka naozaj plní čo sľubuje a pokiaľ sa budem chystať opäť k vode či na nejakú spoločenskú udalosť, určite po nej opäť siahnem. Maybelline Mascara The Falsies Black Drama Waterproof nájdete na stránkach Elnina za 6,55 Eur a potvrdilo sa mi, že riasenky tejto značky rozhodne stoja za vyskúšanie. 

A čo vy? Mali ste podobných pomocníkov v lete? Ako ste boli s nimi spokojní?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára